Szukasz dziennikarza?

Jeśli szukasz dziennikarza w Ameryce Południowej oferuję swoje chęci, doświadczenie, komputer, aparat fotograficzny, mikrofon wysokiej jakości i dużo pomysłów 🙂 W zamian liczę na uczciwą i przyjazną współpracę.

Mogę popisać, poopowiadać bądź ponagrywać dla Twojego medium o:

 • O Chile, bo mieszkam tu od kilku lat, bo lubię tu być, bo tak mało się o Chile wie
 • O Ameryce Południowej, bo to fascynujący i wciąż niedoceniany kontynent
 • O podróżowaniu, bo sama wiem, że niektóre rady są bezcenne
 • O miejscach, bo świat jest tak pięknie różnorodny
 • O kulturze, bo ludzie są tak pięknie różnorodni
 • O muzyce latynoamerykańskiej, bo o niej mogę godzinami w wyniku czego mam w kieszeni dyplom chilijskiego uniwersytetu w tej tematyce
 • O kuchni, bo w kuchni też nie lubię rutyny
 • O inspirujących spotkaniach, bo to ludzie tworzą historię
 • O intuicji i spełnianiu marzeń, bo taka jest moja recepta na szczęście

Szukasz przewodnika?

Jeśli szukasz polskojęzycznego przewodnika po Chile, dobrze trafiłeś:) Współpracuję zarówno z turystami indywidualnymi jak i agencjami podróży. Jestem też otwarta na wyprawy do sąsiednich krajów, np. do Argentyny, Peru, Boliwii czy Ekwadoru.

Niezależnie od tego czy jest to jednorazowe zlecenie czy stała współpraca z biurem podróży z mojej strony można liczyć na:

 • odpowiedzialność, bo umowa to umowa
 • zaangażowanie, bo inaczej nie warto pracować
 • otwartość na niestandartowe pomysły i oczekiwania
 • doświadczenie kilkuletniego mieszkania w Chile i kilkunastu podróży po kontynencie
 • doświadczenie jako przewodnik po Chile, choć mam świadomość, że każda grupa jest inna
 • komunikatywność, bo lubię ludzi i lubię rozmawiać:)
 • komunikatywność w trzech językach: hiszpańskim, angielskim i polskim
 • dyspozycyjność, bo nie pracuję od 8 do 17

Układam też indywidualne plany podróży na zamówienie. 

Jestem otwarta na Twoje pomysły.

Jeśli nam po drodze napisz maila: monika.tretowska@gmail.com

Join the discussion 6 komentarzy

 • Piotr napisał(a):

  Doskonałą współpraca!
  Pozdrawiam

 • Lila i Mirek napisał(a):

  Witaj Moniko! Chcielibysmy serdeczenie podziekowac za udane wycieczki po Chile. Jestesmy oczarowni tym krajem i pod wrazeniem naszej „Pilotki”, ktora w tak krotkim czasie nie dosc, ze nam zorganizowala te wycieczki, to jeszcze duzo opawiadala z tak nieslychana pasja o tym kraju!! Dziekujemy jeszcze raz i .. do uslyszenia i zobaczenia:-))!!!

 • Piotr napisał(a):

  Witam,
  W marcu 2016 spędziłem 5 dni w Santiago de Chile. Pobyt biznesowy, podczas którego towarzyszyła mi Monika, jako tłumacz i przewodnik. Jako tłumacz biznesowy Monika sprawdza się doskonale, tłumaczy w kontekście danego sektora czy branży, podczas spotkań z kontrahentami wykazała się dużym zaangażowaniem, wielokrotnie przewidując kolejne kwestie do przetłumaczenia. Na każdym kolejnym spotkaniu Monika poszerzała swoją wiedzę na temat poruszanych zagadnień, wzbogacając tym samym dyskusję.
  Znajomość specyfiki tego miasta i ich mieszkańców, otwartość na ludzi oraz odwaga sprawia że Monika jest nie tylko bardzo dobrym przewodnikiem ale również „opiekunem” z podejściem – „tak po ludzku…” co według mojej oceny jest cechą rzadko spotykaną u ludzi, pracujących w ten sposób. Współpracę z Moniką polecam wszystkim którzy podczas swojego pobytu w Chile chcą współpracować z profesjonalnym tłumaczem, zobaczyć ciekawe miejsca, dobrze i smacznie zjeść, nie dać się naciągnąć nieuczciwym sprzedawcom czy taksówkarzom, a przede wszystkim czuć się bezpiecznie…

  Pozdrawiam,
  Piotr

 • Lumi Susi napisał(a):

  Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Kiedy tylko Cię zobaczyliśmy, od razu wiedzieliśmy, że to jest to! A potem było jeszcze lepiej. Dziękujemy Ci za 4 wspaniałe dni, spędzone wspólnie w Chimbarongo, podczas Expomimbre 2018. Kiedy przed wyjazdem szukaliśmy tłumacza dla naszej delegacji, wiedzieliśmy, że oprócz perfekcyjnej znajomości hiszpańskiego w wydaniu chilijskim, potrzebujemy otwartej i serdecznej osoby, bowiem praca tłumacza, to nie tylko bierny przekład, ale co równie ważne – pozytywne emocje, które są nieodłącznym elementem budowania relacji. Decydując się na Ciebie trafiliśmy w dziesiątkę. Zadanie nie było łatwe – rozmowy z władzami miasta oraz z przedstawicielami niszowych zawodów – oficjalne i nieformalne, tłumaczone symultanicznie i naszpikowane fachowym słownictwem. Dziękujemy Ci za profesjonalną pracę, za materiał telewizyjny, który zorganizowałaś dla nas z własnej inicjatywy, za fascynujące opowieści i mnóstwo cennych wskazówek – tych przekazanych w rozmowach i tych znalezionych na blogu. Mam nadzieję, że zobaczymy się jeszcze nie raz. Tymczasem polecam Monikę Trętowską, jako tłumaczkę i przewodniczkę, niezależnie od tego, czy wyjeżdżacie turystycznie, czy służbowo.

 • Ania i Piotr napisał(a):

  Naszą podróż poślubną rozpoczęliśmy od Santiago, gdzie Monika wprowadziła nas w klimat Chile. Następnie zwiedziliśmy wspólnie Valparaiso i Vina del Mar. Dzięki jej znajomości tych miejsc, mieliśmy możliwość zwiedzić wiele ciekawych zaułków, nie tylko typowe „must-see” wymieniane w książkowych czy internetowych przewodnikach. Co więcej, mogliśmy wstępnie zapoznać się z obowiązującymi zwyczajami. Zdecydowanie pomogło nam to w późniejszej podróży po tym kraju.
  Chociaż Monika była naszym przewodnikiem tylko przez pierwsze dwa dni w Chile, pomagała nam w razie potrzeby przez cały nas czas pobytu w tym niezwykle ciekawym kraju. Będąc w miejscu tak bardzo odmiennym od rodzinnego kraju, dobrze mieć kogoś, do kogo można się zwrócić w razie pytań czy wątpliwości.
  Wszystkim niezdecydowanym polecamy współpracę z Moniką.
  Pozdrawiamy!
  Ania i Piotr

Dodaj komentarz