Skip to main content

noni

A juz myslalam, ze mam swoj imienny owoc w Chile…:) Dopytalam Pania na bazarku i nazywa sie jednak 'NONI’, nie 'MONI’… a smakuje jak marakuja pomieszana z passion fruit. Fajna by to byla historia;-)

Monika Trętowska

Author Monika Trętowska

More posts by Monika Trętowska

Join the discussion 5 komentarzy

 • Maja Święcicka pisze:

  Jedz noni często! Tutaj się uważa sok z noni za lekarstwo 🙂 Zobacz na youtube, ludzie opowiadają na co pomaga. Podobno też rośnie tam u Ciebie graviola, która ma tyle antyoksydantów, że jest w stanie wytłuc komórki rakowe i używa się jej do wspierania terapii onkologicznej. How cool is that?!

 • dag pisze:

  To nie jest owoc noni. Owoc ze zdjecia to horned melon zwany rowniez kiwano lub african cucumber.

  • tresvodka pisze:

   O! Dzięki za informację. Widziałam ten owoc pierwszy raz. Na Mercado Central w Santiago nazywają go (i podpisują, jak widać na zdjęciu) noni.

   • dag pisze:

    To dziwne, ze nie znalas tego owocu. Pamietam, ze w Polsce byl sprzedawany pod nazwa kiwano i widzialam go wielokrotnie wsrod innych owocow tropikalnych w supermarketach. Natomiast prawdziwe noni dochodzi do naszej czesci swiata chyba tylko w postaci soku. Jest to natomiast owoc powszechny w Polinezji Francuskiej, a Indianie Kuna (Wyspy San Blas, Panama) uwazaja go za antidotum niemal na wszelkie dolegliwosci. Pozdrawiam!

Leave a Reply

Close Menu