Skip to main content

Natknęłam się dziś na ciekawy reportaż, który widziałam 3 lata temu. Podaje od razu linka i polecam.

’Polki w więzieniu na końcu świata’ (2009) dotyka problemu przemytu narkotyków w Ameryce Łacińskiej, a konkretniej naszych rodaczek, które odsiadują wyroki za kratkami w Peru. Autor reportażu, Dariusz Zalewski (dziennikarz radia TOK FM), skupia się na trzech młodych dziewczynach. Dlaczego to zrobiły? Czy wiedziały, że przemycają kokainę? Jak sobie radzą za kratami i czy ktoś na nich czeka? Odpowiadają one same. Dariusz udał się wraz z kamerą i konsulem RP w Limie do więzienia Santa Monica w stolicy Peru.

Realizacja: Dariusz Zalewski
Zdjęcia: Daniel Alcalde Legarreta
Dźwięk: Jacek Klisowski
Montaż: Anita Kozłowska
Produkcja: Grupa Radiowa Agory i Wideo Gazeta.pl

Podaje też linka do artykułu, w którym sprawę przemytu przez Polki komentuje Karol Kurowski z Centrum Studiów Latynoamerykańskich i Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7744354,_Polki_w_wiezieniu_na_koncu_swiata____Funkcjonuja.html

Sama dodam tylko, żebyście byli czujni na lotniskach (nie tylko w Ameryce Łacińskiej) i nie spuszczali z oka swojego bagażu. Wybór ryzyka i szybkich pieniędzy to indywidualna decyzja każdego z nas, ale zostać wrobionym to inna sprawa, choć skutki prawne są takie same.

Monika Trętowska

Author Monika Trętowska

More posts by Monika Trętowska

Join the discussion 3 komentarze

Leave a Reply

Close Menu