Skip to main content

Pamiętacie peruwiańską dziewczynkę, która piskliwym głosem śpiewa hit 'La Tetita’ czyli 'cycuszek’? 🙂 Dla przypomnienia, wrzucam jeszcze raz jej najsłynniejsze video, obiekt szyderstw na wielu imprezach i podczas wielu wieczorów szukania na YouTubie dziwact ze świata.

Możemy się śmiać, ale życie Wendy, cudownego dziecka Peru, nie jest śmieszne. Choć Wendy wywołuje w swoim kraju histerię nie mniejszą niż Lady Gaga albo Justin Bieber, wciąż gra ponad setkę koncertów rocznie i ma swój czynny fanclub, los nie zesłał jej tylko róż. Obejrzałam kiedyś zasmucający dokument o niej, który pokazywał bardzo nieszczęśliwą, samotną i prześladowaną przez rówieśników dziewczynę. Do tego, przez długie lata żyła z matką w biedzie, pomimo ogólnokrajowej rozpoznawalności. Odnalazłam dziś linka do tego reportażu. 'Wendy Sulca: Hecha en el Perú’ wyemitował peruwiański kanał Frecuencia Latina w programie Punto Fina. Wendy miała wtedy 14 lat:

Tym, którzy nie znają hiszpańksiego, ale chcieliby poznać gorzko- słodką historię peruwiańskiej gwiazdy polecam ten ciekawy tekst, który mi o Wendy przypomniał: http://drzyjcielamy.wordpress.com/2013/03/19/smieszno-strasznie-czyli-slow-kilka-o-wendy-sulca/ Dowiecie się z niego m.in. jak powstała 'La Tetita’ i kilka innych pamiętnych hitów, jak te:

Dziś Wendy jest już dorosła i już tak nie piszczy 🙂 Kończę, chyba jednak optymistycznie, jej najnowszą piosenką.

 

Monika Trętowska

Author Monika Trętowska

More posts by Monika Trętowska

Leave a Reply

Close Menu